Policja zatrzymała złodziei paliw

Grodzisk Maz.

Grodziscy kryminalni zatrzymali osoby związane z kradzieżą oleju napędowego ze stacji paliw z terenu powiatu grodziskiego. Poza skradzionym paliwem, zabezpieczono także 320 gramów narkotyków.

Do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży paliwa z jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu. Policjanci rozpoczęli działania operacyjne, które doprowadziły ich do miejsca, pobytu podejrzanych o ten czyn osób. Funkcjonariusze udali się na wskazane miejsce – do sąsiedniego powiatu – gdzie na jednej z posesji znaleźli samochód używany do kradzieży paliwa, a w nim 19 pojemników z olejem napędowym.

Mundurowi zastali tam także pięć osób narodowości słowackiej i wietnamskiej. Trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 38 lat zostało rozpoznanych jako sprawców kradzieży paliwa ze stacji benzynowych z terenu powiatu grodziskiego. Mudurowi dokonali przeszukania pomieszczeń przez nich zajmowanych i znaleźli opakowania z marihuaną o łącznej wadze prawie 33 gramów oraz torebki z mefedronem o wadze 287 gramów. Klucze do pomieszczeń, w których znaleziono nielegalne substancje posiadała 49-letnia obywatelka Wietnamu. Przebywająca tam 34-letnia obywatelka Słowacji także została zatrzymana – była poszukiwana przez sąd. Kobieta trafia już do jednostki penitencjarnej.

– Podczas przeprowadzonych dotychczas czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili udział trzech zatrzymanych mężczyzn w 15 kradzieżach paliw na terenie naszego powiatu od listopada ubiegłego roku. Na skutek ich przestępczej działalności właściciele stacji stracili łącznie około 26 tysięcy złotych. Funkcjonariusze nadal zbierają materiały związane z popełnianiem przez nich podobnych przestępstw w całym kraju – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Wobec trzech zatrzymanych mężczyzn sąd na wniosek prokuratury zastosował środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.