Policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców

Pruszków

30 i 31 sierpnia policja będzie prowadzić wzmożone kontrole. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Nadszedł koniec wakacji. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zwiększą kontrole na drogach, by poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Akcja będzie prowadzona w ramach działań zaplanowanych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Patrole pojawią się na ulicach miasta, zwłaszcza na drogach o wzmożonym ruchu.

Policjanci przyglądać się będą szczególnie okolicom przejść dla pieszych. Mundurowi zwrócą uwagę na ustępowanie pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie w pobliżu „zebry”, czy też omijanie pojazdu, który ustąpił pieszemu pierwszeństwa.

Funkcjonariusze pod lupę wezmą wszystkich uczestników ruchu drogowego. – Zwrócą również uwagę na zachowanie uczestników ruchu na przejściu, gdzie będzie również obowiązywała sygnalizacja świetlna, a także na nieprawidłowe zachowania kierujących samochodami wobec rowerzystów – informuje asp. sztab. Monika Orlik z KPP w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Policja zapowiada wzmożone kontrole kierowców”

 1. ESFA pisze:

  wczoraj w brwinowie po nocy standardowe rajdy i drifting na rondzie a policja co? Nic, przyjelismy zgłoszenie, wracamy do ogladania TV

 2. anna pisze:

  A co z pieszymi spacerującymi przejściem dla pieszych i z przyklejonym telefonem do ucha ?

 3. PROROK pisze:

  Nie zwrócą natomiast uwagi na nagminne przejeżdżanie na rowerze przez przejścia tylko dla pieszych, oraz rajdy samochodowe po ulicach miasta kierowanymi przez „swoich” kierowców.
  W myśl zasady pieszy bezpieczny na przejściu dla pieszych…nie zwrócą uwagi na szaleńcze / czasami / jazdy na hulajnogach po chodnikach, rowerzystów pod wpływem wszelkiego rodzaju środków jeżdżacych po chodnikach.
  Jak również nie zwrócą uwagi na kierujących jednośladami poruszającymi się po ulicach tuż obok ścieżek rowerowych.

 4. eho pisze:

  A może by tak troche zwócić uwagę na hulajnogi elektryczne na chodnikach – podniesie sobie policja statystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły