Policja podsumowała długi weekend na drogach

Region

Policjanci z wydziału drogowego pruszkowskiej komendy w dniach 7-11 czerwca prowadzili na drogach powiatu pruszkowskiego działania „Bezpieczne Boże Ciało”. Funkcjonariusze przeprowadzili 585 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

Funkcjonariusze pruszkowskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczne Boże Ciało 2023”, które były ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Przeprowadzono aż 585 kontroli stanu trzeźwości. Okazało się, że trzech kierujących samochodem osobowym było w stanie nietrzeźwości, kolejnych trzech w stanie po użyciu alkoholu. W stanie nietrzeźwości rowerem kierowało czterech kontrolowanych, a dwóch było w stanie po użyciu alkoholu.

Kontrole prędkości jazdy zakończyły się zatrzymaniem pięciu praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy powyżej 50 km/h.

Dwóch kierujących nie posiadało uprawnień do kierowania, jeden z kontrolowanych posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a kolejny miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Policja podsumowała długi weekend na drogach”

 1. none pisze:

  Ciekawa statystyka – zatrzymano więcej nietrzeźwych rowerzystów, niż kierowców.

  • mjr. kalafior pisze:

   Pruszków to miasto równych szans – mandat dla każdego .. z wyjątkiem posłów im należy odbierać mandaty .

  • Anonim pisze:

   Co w tym ciekawego, jak jesteś super debilem to jeździsz samochodem po pijaku. Jak nie jesteś zbyt lotny ale jednak o klasę inteligentniejszy od pijaka kierowcy to wsiądziesz na rower – potencjalne szkody jednak będą dużo niższe wtedy. Jak jesteś inteligentny to nie będziesz jeździł po pijaku. Widać społeczeństwo trochę mądrzeje skoro 3 miało orzynajmniej tyle rozsądku żeby wybrać rower zamiast samochodu.
   A co chciałeś udawać że rowerzyści i kierowcy to rozłączne grupy i z tego wywnioskować, że rowerzyści są równie szkodliwi? Nie wyszło.

 2. ciekawski pisze:

  A jakie uprawnienia do kierowania pojazdami posiadają gruzini,czeczeni itp( Prawo jazdy musi być wymienione na polskie, jeżeli cudzoziemiec przebywa w Polsce co najmniej 185 dni w roku lub przebywa na stałe)????

  • Irek pisze:

   Wystarczy, że powie, że przyjechał pięć miesięcy temu a jutro wyjeżdża

  • zainteresowany pisze:

   a takie co kosztują parę zł , i pozwalają na pracę w różnych firmach przewozowych . policja się nie czepia bo to dużo roboty z wyjaśnianiem i wyników zero – lepiej normalnego kasować bo jest już w systemie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły