Polacy chętniej niż przed rokiem rozliczają się przez internet

Region

Kwiecień jest miesiącem, w którym tradycyjnie już większość Polakówrozlicza się z fiskusem. Do tej pory swoje zeznania roczne złożyło już 80 proc. podatników, to znacznie więcej niż przed rokiem. Większy ruch notuje również serwis Pitroczny.pl. Od początku miesiąca do 19 kwietnia liczba użytkowników aplikacji wzrosła o ponad jedną czwartą, przy czym 72 proc. zarejestrowanych w systemie wypełniło już on-line swoje deklaracje.

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że coraz mniej podatników czeka na ostatnią chwilę, aby rozliczyć się z fiskusem. Do połowy miesiąca zeznania roczne złożyło 80 proc. Polaków, to znacznie więcej niż w latach ubiegłych. Co ciekawe, aż jedna trzecia obywateli wywiązała się z tego obowiązku w dwóch pierwszych tygodniach kwietnia (od stycznia do końca marca br. formularze PIT wypełniło i wysłało ok. 50 proc. podatników).

Coraz więcej podatników rozlicza się z fiskusem w internecie. Świadczą o tym statystyki serwisu Pitroczny.pl, który umożliwia szybkie wypełnienie deklaracji podatkowej on-line oraz złożenie jej poprzez sieć z wykorzystaniem systemu e-Deklaracje. Pod koniec marca br. w systemie  zarejestrowanych było ponad 10,5 tys. osób (o 10 proc. więcej niż przed rokiem). Niespełna trzy tygodnie później, 19 kwietnia liczba użytkowników wynosiła już 14,5 tys., co oznacza wzrost o 27,6 proc. 10,5 tys. osób wypełniło swoje zeznania podatkowe do końca – znaczy to, że mogą je wydrukować i wysłać tradycyjną pocztą lub też przy pomocy Pitroczny.pl od razu przesłać przez internet do serwerów Ministerstwa Finansów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.