Pogoda w tym roku szykuje wiele niespodzianek

Region

Długa zima, mokra wiosna, wichury i gwałtowne burze z gradem - taką pogodę przez kolejnych 12 miesięcy przewidują pytani przez "Polska The Times" eksperci.

O prognozę na przyszły rok gazeta zapytała trzech specjalistów: klimatologa prof. Tadeusza Niedźwiedzia, dziennikarza prowadzącego audycję „Ekoradio” Andrzeja Zalewskiego oraz górala przepowiadającego pogodę Andrzeja Murańskiego z Juszczyny koło Żywca. Wszyscy zgodnie przyznali: aura będzie bardzo zmienna. Widać to będzie szczególnie na wiosnę. Odwilż może przyjść stosunkowo wcześnie, ale to jeszcze nie będzie prawdziwy koniec zimy!

– Jeszcze na Wielkanoc (24-25.04) będzie można jeździć na nartach – uważa Andrzej Murański. Kwietniowy powrót zimy przewiduje również Andrzej Zalewski. Obaj panowie spodziewają się też mokrego i chłodnego maja. W połączeniu z czekającą nas śnieżną zimą (zdaniem górala solidnie sypnie po 10 stycznia i w lutym, styczniowe zamiecie przewiduje również Andrzej Zalewski) i bardzo wilgotnym roku 2010 oznacza to tylko jedno: wiosną znowu możemy zmagać się z powodzią.

Na stabilną pogodę nie mają też co liczyć planujący letnie urlopy. Trzeba zatem zdać się na łut szczęścia albo wyjechać w miejsce o bardziej stabilnej aurze. – Lato powinno być ładne, ale będą zdarzać się wichury i huragany z gradem, czyli będzie taki przekładaniec – przewiduje Andrzej Murański.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe