Podrabiacze kart kredytowych są wśród nas

Region

Na przełomie kilku ostatnich miesięcy coraz częściej słyszymy o skanowaniu i fałszowaniu kart kredytowych. Najczęściej tym procederem zajmują się obywatele krajów zza wschodniej granicy.

W niedzielę, 17 stycznia, funkcjonariusze z raszyńskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z centrów handlowych klient próbował dokonać zakupu posługując się sfałszowaną kartą kredytową Citibanku. Zatrzymany przez pracowników sklepu obywatel Litwy został przekazany w ręce policji.

Podczas przesłuchania 23-letniego Edgarasa Z. funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna przyjechał do Polski wraz ze swoimi kolegami pod koniec zeszłego roku. Młody Litwin przyznał, że celem ich przyjazdu był zakup sprzętu komputerowego. Za wszystkie zakupy mężczyźni płacili fałszywymi kartami bankowymi. Cztery z nich znaleziono przy zatrzymanym.

Dodatkowo mężczyzna przyznał, że na parkingu przed centrum handlowym czekają na niego koledzy. 23-latek zaznaczył również, że w samochodzie znajduje się siedem laptopów, które udało im się zakupić w innych centrach handlowych. Znajomi zatrzymanego Litwina widząc zamieszanie w sklepie odjechali z parkingu.

Cała sprawa została przekazana w ręce pruszkowskiej policji. Funkcjonariusze z sekcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że obywatele Litwy posługując się sfałszowanymi kartami kupili sprzęt o łącznej wartości 35 000 złotych.

23-latek został decyzją sądu skazany na trzymiesięczny areszt tymczasowy. Policja nadal poszukuje wspólników Litwina.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.