Podpalił łódź – dostał dozór

Grodzisk Maz.

55-letni mężczyzna odpowie za niszczenie mienia. Został zatrzymany przez grodziskich funkcjonariuszy po tym jak wszedł na cudzą posesję i podpalił stojącą tam łódź.

Do grodziskiej komendy ok. godz. 20.30 wpłynęło zawiadomienie o pożarze na jednej z posesji w Grodzisku. Na miejsce wysłano patrol. Okazało się, że płonie tam łódź motorowa. Po zakończeniu gaszenia pożaru, policjanci rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia.

Według zebranych informacji związek z pożarem może mieć znany właścicielowi mężczyzna. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Nie trwały one jednak długo, ponieważ niedaleko od miejsca zdarzenia zatrzymali opisanego 55-latka.

– Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany przeskoczył przez ogrodzenie posesji i oblał łódź substancją, a następnie ją podpalił. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Właściciel wycenił wartość łodzi na 70 tysięcy złotych – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zgodnie z decyzją Prokuratora mężczyzna dostał dozór policyjny. Za przestępstwo zniszczenia mienia 55-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Podpalił łódź – dostał dozór”

  1. Ferdek pisze:

    Nie wygląda na 55 lat ani na 70 tysięcy. Może 700.

  2. Ks Krzysztof pisze:

    Zgodnie z decyzją Prokuratora mężczyzna dostał dozór policyjny. Wiadomo, że sra na wszystko i kupił już kilka zapalniczek Bic. Niech dobry Bóg ma go w swojej opiece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły