Podpalacz samochodów zatrzymany

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie samochodów w warsztacie samochodowym. 31-latek usłyszał już zarzuty.

W nocy około godz. 1.30 do grodziskiej komendy wpłynęła informacja o pożarze w warsztacie samochodowym. Policjanci wysłani na miejsce potwierdzili, że spłonęło jedno z aut, a drugie w skutek pożaru zostało uszkodzone. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli dwie butelki po wodzie, w których mogła znajdować się wcześniej benzyna.

Funkcjonariusze szybko połączyli to zdarzenie z interwencją, której dokonali godzinę wcześniej. Na jednej z sąsiednich ulic policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który spożywał alkohol. – Podczas legitymowania 31-latek zachowywał się nerwowo, stąd policjanci postanowili sprawdzić, czy nie ma przy sobie zabronionych przedmiotów. W plecaku znaleźli tylko dwie plastikowe butelki z cieczą, która miała być paliwem do kosiarki i zapalniczkę. Mężczyzna został pouczony za popełnione wcześniej wykroczenie i miał wrócić do domu – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci uznali, że 31-latek może mieć związek z pożarem aut. Ruszyli więc na poszukiwanie mężczyzny. Zaledwie kilka minut później zauważyli go w okolicy jednego z hoteli i udaremnili mu podjętą próbę ucieczki. W zajmowanym przez 31-latka pokoju policjanci znaleźli plecak, w którym nie było butelek, a tylko wcześniej widziana zapalniczka. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany w policyjnej celi.

– Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych 31-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 2 pojazdów poprzez ich podpalenie, do których się przyznał. Łączna wartość uszkodzonego mienia wyniosła około 36 tysięcy złotych. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa i tym razem odpowie w warunkach recydywy. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz., nadzorująca postępowanie, wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Podpalacz samochodów zatrzymany”

 1. Po drugiej stronie! pisze:

  Co artykuł to inna informacja…
  Głupie komentarze zostawmy dla siebie…

 2. Natalia pisze:

  Łysy duży zawsze równa się głupi. Tak zawsze było będzie jest i będzie. Głupia byłam

 3. Pepeka pisze:

  Wygląd zawsze taki sam – łysa, głupia pała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły