Podkowiański park znów ze stawem?

Podkowa Leśna

Kilka dni temu w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej znów pojawiła się woda. Było to próbne zalanie stawu. Jak zapowiada burmistrz, niedługo woda zagości na stałe.

Podkowiański park to ważny teren rekreacyjny dla mieszkańców. To jedno z tych miejsc, z którym łączone są wspomnienia i zapewne ciekawe historie. Dlatego też dla wielu osób istotne jest, aby to miejsce zachwycało swoim urokiem. Niestety od dłuższego czasu uwagę skupia na sobie wysychający staw, a w zasadzie całkowity brak wody. Jednak gmina stara się ratować to miejsce. Przywracanie do świetności trwa.

Ważnym elementem prac było umocnienie i uszczelnienie czaszy stawu. Kilka dni temu przeprowadzono pierwszy testy. Staw zalano wodą. – Jeszcze trochę i niedługo będziemy cieszyć się wodą w Parku Miejskim na stałe. Tymczasem wykorzystując ostatnie opady, wykonujemy pierwsze próby szczelności, przy okazji sprawdzimy jakie mogą być straty związane z parowaniem powierzchni lustra wody w ekstremalnych warunkach pogodowych. Docelowo zwierciadło wody będzie wyżej – zapowiada Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Po przeprowadzeniu rewitalizacji jest duża szansa, że kaczki przylatujące w okresie gdy w stawie była woda, znów powrócą. Tym razem na dłużej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Podkowiański park znów ze stawem?”

  1. Spragniony pisze:

    Facebook Nasz Żółwin:
    „Staw w parku miejskim w Podkowie Leśnej został częściowo napełniony wodą z wodociągu miejskiego, co zostało oficjalnie potwierdzone na sesji Rady Miejskiej przez Burmistrza Artura Tusińskiego. Zdaniem Burmistrza Tusińskiego, napełnienie stawu z sieci wodociągowej nie miało wpływu na braki w dostawach wody do Żółwina, Owczarni i Tereni oraz nie zakłóciło dostaw w samym Mieście Ogrodzie. Fakt wykorzystania uzdatnionej wody pitnej do napełnienia stawu wzbudził wiele kontrowersji i wywołał szeroką dyskusję w mediach społecznościowych, zwłaszcza w obliczu fali upałów i narastających problemów z wodą.
    Sieci wodociągowe Podkowy oraz „południowych sołectw” Gminy Brwinów są ze sobą powiązane i zasilane zarówno wodą dostarczaną przez Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, jak i pochodzącą z ujęć podkowiańskich, a dystrybucja odbywa się na mocy stosownych porozumień międzygminnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły