Podkowa Leśna: szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Region

Rozpoczyna się druga edycja szczepień przeciwko wirusowi HPV w Podkowie Leśnej. W środę, 5 maja zostanie podana pierwsza dawka.

Wirus HPV powoduje u kobiet m.in. raka szyjki macicy. Według statystyk w Polsce co roku na tę odmianę nowotworu zapada 3,5 tys. kobiet. Blisko połowa z nich umiera mimo, że ta choroba jest całkowicie uleczalna.

Kilkadziesiąt gmin w całym kraju postanowiło pomóc swoim mieszkankom w ustrzeżeniu się przed wirusem HPV. Wśród nich znalazły się Brwinów, Nadarzyn i Podkowa Leśna. W tej ostatniej w środę zostanie podana pierwsza dawka szczepionki. Będzie to druga edycja szczepień w Podkowie. W ubiegłym roku poddało się im piętnaście dziewcząt z rocznika 1997.

W tym roku szczepieniom poddane zostaną dziewczęta z rocznika 1998. Szczepionki podawane będą w gabinecie lekarskim Zespołu Szkół przy ul. Jana Pawła II 20 w Podkowie Leśnej wyłącznie na podstawie pisemnej zgody rodziców. Koszt w całości pokrywa gmina.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.