Podał się za policjanta i wyłudził pieniądze. Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

Pruszków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Pokrzywdzona przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego pruszkowskiej policji prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do którego doszło w dniu 12 maja 2023 r. ok. godz. 16:15 w Pruszkowie na ul. Kościelnej.

Do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta, która podała się za jej córkę. Powiedziała, że spowodowała wypadek. Pokrzywdzonymi w zdarzeniu mieli być obywatele Niemiec. Z relacji oszustki wynikało, że to ona musi pokryć koszty ich przewozu za granicę. Dalszą cześć rozmowy kontynuował mężczyzna, który przedstawił się jako- „policjant z Niedźwiadka”. Podał, że koszty przewozu osób, które miały być ofiarami wypadku wynoszą około 100 tysięcy złotych. Córka zostanie aresztowana, jeśli pieniądze nie zostaną wpłacone. Oszust stwierdził, że będzie kontaktował się przez telefon komórkowy. Kobieta podała swój numer. Mężczyzna zadzwonił na telefon komórkowy i połączenie trwało już do czasu przekazania pieniędzy. Kobieta przekazała swoje oszczędności w reklamówce mężczyźnie, którego wizerunek został odtworzony przez policjantów.

Każdy, kto posiada informację na temat przedmiotowego zdarzenia, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – tel. 47 72 46 261, powołując się na nr sprawy KPP-D-2653/23

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Podał się za policjanta i wyłudził pieniądze. Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?”

 1. Leszek Poznański pisze:

  Wygląda jak Sionek ze Stalowej

 2. Zwyżka pisze:

  Jak to koleżka Leszka co przy kominie mieszka

 3. d pisze:

  To Saszka ten od Abdullacha

 4. Jacek pisze:

  Wygląda jak Mariusz z Mokpolu ul. Skorupki w Piastowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły