Pociągi wracają na dwa tory

Region

Mamy dobre wieści dla podróżnych korzystających z usług Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Od 9 stycznia pociągi znów pojadą dwoma torami podmiejskiej linii średnicowej.

Na warszawskiej średnicy podmiejskiej od 9 stycznia ruch pociągów będzie znów prowadzony po dwóch torach. Dla podróżnych to duże udogodnienie, bowiem ruch na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia wróci do „starego” stanu, a to oznacza blisko 300 połączeń więcej!

Prace na warszawskiej średnicy rozpoczęły się 19 grudnia i wymagały strefy bezpieczeństwa. Ruch pociągów utrzymano na jednym z dwóch torów linii podmiejskiej. Organizacja przewozów i rozkład jazdy pociągów były uzgadniane z przewoźnikami.

– Czasowe zamknięcie toru wykorzystano na intensywne prace. Obok przystanku Warszawa Ochota przy nasypie linii średnicowej wykonawca zabudował specjalne ściany szczelne typu „larsen”. Takie działanie pozwala na kontynuację budowy nowego łącznika. Tor połączy linię dalekobieżną z podmiejską linią średnicową. Takie rozwiązanie usprawni planowanie i ruch pociągów podczas robót na stacji Warszawa Zachodnia – informuje PKP PLK S.A.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia mocno daje się we znaki podróżnym. Jednak realizacja prac zapewni większą dostępność oraz oczekiwany komfort podróży. Wszystkie perony będą zadaszone. Ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia ułatwią dostęp do pociągów. Łatwiejsze będzie łączenie podróży koleją z komunikacją miejską. Bezpieczne zarządzanie ruchem kolejowym zapewnią nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe. Sprawniejsze będą przejazdy aglomeracyjne i dalekobieżne. Kompleksowo przebudowywane są obiekty inżynieryjne, kilometry instalacji, tory, rozjazdy i sieć trakcyjna.

Projekt „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia” wart jest ok. 2 mld zł netto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Pociągi wracają na dwa tory”

 1. Totylkoja pisze:

  To nie jest dobra wiadomość, pomyślcie co będzie jak ci fachowcy wezmą się za naprawianie linii średnicowej,..

 2. Konrad pisze:

  Za rok zamkną linie średnicową na 3 lata więc te wieczne remonty, usterki i opóźnienia nigdy się nie skończą.

 3. Kasia pisze:

  Super, że mamy dwa tory, szkoda, że dziś rano podróż SKM z Pruszkowa do Dw Zachodniego trwała 55 minut

 4. Brwinowianin pisze:

  K…MAĆ…
  To nie można było przy okazji zmodernizować dworca W-Ochota i W-Śródmieście ? Byłem tam ostatnio , te przystanki to wstyd dla Polski ! Nie zmieniły się od mojego dzieciństwa które było daaaawno …
  Na Śródmieściu wszystko zżółknięte od starości, boki peronów zardzewiałe, jakieś odpadające deski, a Pani sprzątająca z mopem tylko wciera bród w posadzkę, z sufitu w wielu miejscach przecieka woda podróżnym wprost na łeb
  Ej, to jest stolica tego kraju!!!
  Trzaskowski i PO-KO aut z Warszawy !!!

  • dziemba pisze:

   Po „rządach” komuchów z PZPR trzeba w s z y s t k o budować od początku, zrywać do imentu i budować nowocześnie. CIERPLIWOŚCI. Widziałem budowę Dworca Głównego w Berlinie na 4 poziomach, było jeszcze gorzej. Ale w miejscu muru jest teraz obiekt na całe lata, na kilka pokoleń.

  • @Brwinowianin pisze:

   pisowski debilu, kto jest właścicielem dworców? miasto czy pkp?

  • Mh pisze:

   A co ma do tego Prezydent Trzaskowski? Toż to chyba dworce należą do PKP/pkl czy jak ta spółka Pkp-u się teraz nazywa, a jest od zarządzania dworcami i infrastrukturą.

  • Pruszkowianin pisze:

   Baranie, jest to teren kolejowy a nie miejski. Siedzisz na wsi to tam siedź….

  • Totylkoja pisze:

   Od kiedy PKP jest pod nadzorem Trzaskowskiego? To twoi idole rządzą Polską i PKP, tylko bród i smród po ich nie (rządach) zostaje,..

   • tubylec pisze:

    I rządy będą dalej, bo ryży już gdzieś się zapodział, a może zadusiła go słynna furia? A idole wygrają wybory, co stwierdzam z ubolewaniem.

    • @tubylec pisze:

     tusk jest taki ryży jak kaczyński wysoki, a pisiory po wyborach do pierdla za te wszystkie wałki i łamanie prawa.

 5. Dr Hackenbush pisze:

  asap

 6. Nico pisze:

  Brawo Rząd PIS, za PO był lifting stacji na Zachodniej i centralnej.. za miliony.. teraz to jest dopiero prawdziwa robota.. jestem dumny ze na Was głosowałem… wstydzę się Rafała który obiecał 6 Lini metra i ni ma na nic pieniędzy..

  • @Nico pisze:

   i 20 kopiejek wpadło za komentarz… Ale rozumiem, jak jest się tępakiem to ciężko o pracę. A nie wstydzisz się ostatnich podwyżek cen biletów PKP? Samolotem taniej między dużymi miastami się przemieszczać…

 7. Dr. Huckenbush pisze:

  Kiedy realny koniec prac?

  • Podatnik pisze:

   A co to za różnica kiedy będzie koniec jak i tak od 20 lat jest bajzel,brud, opuźnienia, wieczne remonty czy tłok w tych przewozach. Wolę samochodem 15 km., w korku muzyki posłuchać jak w ściski jechać.

  • hkl pisze:

   nigdy, prace trwają nieprzerwanie od ponad 40 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły