Pobili 16-latka za telefon i 2 złote

Region

Napady, kradzieże, pobicia to praktycznie codzienność w polskich pociągach. Do podobnego zdarzenia doszło w miniony weekend w pociągu jadącym przez miejscowości Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków w kierunku stolicy.

W niedzielę 21 marca, około godziny 20:00 do grodziskiej komendy wpłynęła informacja dotycząca pobicia i kradzieży. Funkcjonariusze zostali skierowani na stację PKP w Jaktorowie, gdzie zastali poszkodowanego 16-latka. Podczas rozmowy z nastolatkiem policjanci ustalili rysopisy 4 napastników, którzy pobili chłopca i ukradli mu telefon komórkowy oraz 2 złote.

Z uzyskanych od pokrzywdzonego informacji wynikało, że napastnicy nadal znajdowali się w pociągu. Gdy skład dotarł na stację w Milanówku, funkcjonariusze dokonali przeszukania pociągu. W jednym z przedziałów znaleźli czterech mężczyzn opisanych przez 16-latka. Chłopiec dodatkowo wskazał właśnie ta grupę jako sprawców rozboju. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie również dwie metalowe skrzynki z logo PKP, skradzione z przedziału.

Paweł K. (23 lata), Radosław S. (23 lata) oraz bracia Zbigniew S. (23 lata) i Marcin S. (29 lat) zostali osadzeni w celi grodziskiej komendy. Mężczyzn poddano badaniu stanu trzeźwości, jak się okazało zatrzymani mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu we krwi. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.