Pobiegną dla Tereski

Książenice

7 maja odbędzie się piąta edycja biegu „BiegamBoLubię w Książenicach”. Im więcej okrążeń, tym więcej pieniędzy. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc małej Teresce.

Biegacze przyzwyczajeni są, że liczy się czas przekroczenia linii mety. 7 maja w Książenicach na pierwszym miejscu będzie liczba okrążeń. Każdy uczestnik za cel postawi sobie pokonanie jak największej liczbę okrążeń o dystansie ok. 600 metrów, aby pomóc chorej Teresce. – Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i od 4 miesiąca życia przechodzi rehabilitację w szerokim zakresie, ma 9 lat. Zdecydowaliśmy się jej pomóc, bo była uczennicą Szkoły Podstawowej w Książenicach, teraz chodzi do szkoły specjalnej oraz mieszka w Książenicach. Chcieliśmy pomóc komuś z okolicy – przedstawia Kamil Szpot, jeden z organizatorów niedzielnego biegu.

Nie da się ukryć, że w Książenicach bieganie cieszy się ogromną popularnością. Podczas wcześniejszych edycji imprezy chętnych do aktywności nie brakowało. Wszyscy wierzą, że podobnie będzie 7 maja. – W ostatniej edycji na wszystkich dystansach wzięło udział ok 800 osób. W zeszłym roku biegliśmy na 5 i 10 km dorośli, dzieci na 200m, 500m i 1 km w zależności od wieku. W tym roku zupełnie zmieniliśmy formułę. W biegu może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach. Im nas więcej, tym lepiej. Każdy uczestnik będzie musiał podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. Oczywiście jak ktoś nie ma siły, żeby biegać to może iść. Ważne, aby pokonać jak największą liczbę okrążeń – tłumaczy Kamil Szpot.

Wszyscy gotowi na biegowe wyzwanie mogą zapisać się do udziału w dniu imprezy w biurze zawodów, które zostanie zlokalizowane przy szkole podstawowej w Książenicach. Impreza wystartuje o 10.00 i potrwa do 13.00. Opłata wpisowa wynosi 10 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.