Po służbie wypatrzył złodziei torebek

Grodzisk Maz.

Policjant z grodziskiej komendy wracając po służbie do domu rozpoznał samochód osób podejrzanych o kradzieże torebek. Funkcjonariusz doprowadził do zatrzymania dwóch osób. Obywatele Gruzji usłyszeli już zarzuty.

W trakcie powrotu do domu policjant z grodziskiej komendy zauważył auto, które zapamiętał jako pojazd sprawców kilku kradzieży torebek z samochodów. W pojeździe dostrzegł mężczyzn, których wizerunek był prezentowany w trakcie odpraw. O swoim odkryciu powiadomił kolegów na służbie. Funkcjonariusz pojechał za audi na teren warszawskiej Woli, gdzie wskazał kolegom podejrzany samochód. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn.

– Podczas wnikliwych czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili wspólny udział obywateli Gruzji w czterech przestępstwach w ciągu ostatniego miesiąca. Trzy z nich zostały dokonane na terenie miasta i gminy Grodzisk Maz. i jedno w Tarczynie. Z zebranych materiałów wynika, że 48-latek i 26-latek wykorzystywali okazje, kiedy właścicielki zostawiały torebki z portfelami, dokumentami, telefonami i innymi przedmiotami w otwartych autach na myjniach samochodowych lub na stacjach paliw. W jednym przypadku na sklepowym parkingu włamali się do pojazdu przez wybicie szyby i również zabrali pozostawione tam rzeczy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zatrzymani obywatele Gruzji usłyszeli zarzuty dokonania trzech kradzieży oraz jednej kradzieży z włamaniem. Policjanci nadal sprawdzają ich udział w podobnych przestępstwach i nie wykluczają kolejnych zarzutów karnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. wobec obu mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Po służbie wypatrzył złodziei torebek”

 1. TUSK VON pisze:

  Tuskolandia przyjęła emigrantów , a to dopiero początki…Jeszcze będą gwałty i morderstwa barany !

  • Anonim pisze:

   Dzięki temu że działa Tusk to oni zostali schwytani, narodowość podana do wiadomości, a przestępcy zostaną ukarani. Nie to co za poprzedniej władzy, każdy się bał powiedzieć jak ktoś innej narodowości coś popełnił, byle zamieść pod dywan i udawac że wpuszczeni w skandalicznej aferze bandyci nie są tym kim są.

 2. Hbc pisze:

  To pewnie ci wyszkoleni inżynierowie z Gruzji co pis ich nawpuszczał do kraju za kilkanascie patyków do kieszeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły