Po Sarniej już bez kaloszy

Podkowa Leśna

Kolejna ulica na mapie Podkowy Leśnej przeszła przebudowę. Odcinek ul. Sarniej od ul. Króliczej do Myśliwskiej zyskał nowe oblicze.

O zakończeniu przebudowy poinformował 4 maja burmistrz Podkowy Leśnej Arkadiusz Tusiński – Mieszkańcy ulicy Sarniej na odcinku od Króliczej do Myśliwskiej mogą już dojść bez kaloszy i dojechać do swoich posesji rowerem czy samochodem nie martwiąc się o podwozie.

Na ulicy położono nowy asfalt, odwodnienie liniowe połączone ze skrzynkami rozsączającymi. Na chodnikach i dojściach do posesji, a także wyniesionych skrzyżowaniach pojawiła się betonowa kostka. Dodatkowo na tym niemal 500-metrowym odcinku usunięto kolizję z infrastrukturą telekomunikacyjną i energetyczną. Teraz czekamy, aż zazieleni się trawa. – dodaje Tusiński.

Pojawiły się pytania o pozostałą część ul. Sarniej. Burmistrz zapewnił, że jest już projekt i niezbędne pozwolenia. Przebudowa pozostałych fragmentów ulicy zostanie przeprowadzona tak szybko, jak tylko będą możliwości finansowe.

Podczas remontu ul. Sarniej ucierpiały ul. Lisia, Wilcza, Bobrowa i Borsucza. Planujemy wykonać podobną „naprawę” nawierzchni do tej na Wiewiórek, ale zakres też uzależniam od cen – teraz to niewiadoma i loteria. – informuje Tusiński. Przetarg powinien być ogłoszony jeszcze w maju, realizacja do końca sierpnia. – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.