Pluszowe misie od policjantów dla dzieci

Grodzisk Maz.

Komenda Stołeczna Policji i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej działając w porozumieniu, przekazały dzieciom z rodzin objętych „Niebieską Kartą” pluszowe misie. Kilkanaście z nich trafiło do Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli.

Pluszaki nierzadko spełniają funkcję terapeutyczną – najmłodsi lubią wtulać się w ciepłe, miłe w dotyku maskotki. Często właśnie one przywracają dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Misie są przekazywane do instytucji, które bezpośrednio stykają się z rodzinami z założoną „Niebieską Kartą”.

Kilkanaście pluszaków trafiło do żabiowolskiego Centrum Usług Społecznych. Grodziscy policjanci podczas ich przekazywania przeprowadzili rozmowy z pracownikami, którzy realizują te trudne działania na terenie gminy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy. Mamy nadzieję, że zabawki, które trafią do dzieci pozwolą przynajmniej na chwilę zniwelować ich stres oraz zachęcić do mówienia o problemie i wspólnego szukania najlepszych rozwiązań – dodaje Zych.

Policjanci przypominają także, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i jednym z najpoważniejszych zjawisk patologicznych, których ofiarami najczęściej padają dzieci i kobiety. Jest to trudny temat – ofiary wstydzą się mówić o problemach w swojej rodzinie, boją się sprawców. Najważniejsze w takich wypadkach jest szybkie działanie.

W porę zauważona przemoc domowa, okazanie wsparcia i przekazanie swoich spostrzeżeń do odpowiednich służb może uchronić ofiary przed dalszym życiem w przemocy. Policjanci zatrzymują sprawców przemocy domowej, a pokrzywdzonych kierują do instytucji, które udzielają im odpowiedniego wsparcia. W ramach „Niebieskiej Karty” policja współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej, komisjami rozwiązywania problemów alkoholowych, służbą zdrowia, placówkami oświatowymi, opiekuńczo-wychowawczymi i organizacjami pozarządowymi.

Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Jeśli doznajesz przemocy domowej lub wiesz o takiej osobie, zgłoś to do najbliższej jednostki policji lub dzielnicowemu. W przypadku nagłego zagrożenia i potrzeby natychmiastowej interwencji dzwoń na 112.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Pluszowe misie od policjantów dla dzieci”

 1. grubasek pisze:

  a ja poproszę świnkę chrumkę do lodówki , podobno jej chrumkanie pomaga w odchudzaniu – budzi innych gdy otwieram lodówkę w nocy .

 2. Dzielnicowy pisze:

  Aż się chce koguta odpalić.

 3. sierżant miś pisze:

  Byłym pasażerkom z Dawidów moze zawiozą takie misie.

 4. Anonim pisze:

  Pluszowe misie lubią dzieci..
  Niebieskie misie lubią nastolatki..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły