Plac zabaw przy ul. Tadeusza w Pruszkowie przejdzie zmiany

Pruszków

Kolejne dofinansowania popłyną do Pruszkowa. Tym razem będą przeznaczone na przebudowę placu zabaw przy ul. Tadeusza.

Dotacja na przebudowę placu zabaw jest niemała – to przeszło 530 tys. zł! Dofinansowanie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Całkowity koszt przebudowy to prawie 670 tys. zł. Jakie prace przewidziano?

– Poprzez wymianę urządzeń na urządzenia integracyjne z placu zabaw będą mogły korzystać wszystkie dzieci. Zużyta, nierówna nawierzchnia placu zostanie wymieniona na nawierzchnię poliuretanową o odpowiedniej grubości w celu właściwej amortyzacji i ochrony w przypadku upadku – informuje Konrad Sipiera, zastępca prezydenta Pruszkowa.

Do tego zaplanowano nowe nasadzenia, nowe urządzenia do zabawy oraz odpowiednie oznakowania terenu. Dojścia będą poszerzone i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
– Ponadto dla osób niedowidzących zamontowana zostanie tablica informacyjne oraz tablice edukacyjne w języku Braille’a, a nasadzona roślinność będzie oddziaływać na zmysł wzroku i zapachu – dodaje Sipiera.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.