Plac zabaw cieszy dzieci

Nadarzyn

Krakowiany mają swój plac zabaw. Przy ul. Młynowej dzieci mogą spędzać praktycznie całe dnie, bo atrakcji nie brakuje.

Pociechy mają szansę wyszaleć się do woli, spotkać rówieśników i dobrze się bawić. – Cieszymy się, że dzieci mogą już korzystać z placu zabaw. To duży teren, na którym nie brakuje atrakcji – mówi nam  Maciej Wójtowicz, sołtys Krakowian.

O budowie placu zabaw w Krakowianach mówiło się od dłuższego czasu. Jesienią ubiegłego roku gmina Nadarzyn ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji. Po kilku miesiącach udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Ale droga do realizacji zadania nie była usłana różami. – Duża czasu zajęło prostowanie kwestii własności gruntu. Wszystko udało się załatwić i uporządkować – podaje sołtys Krakowian.

Zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, pomost linowy, huśtawka, sprężynowiec – dzieci mają bogaty wybór. Warto podkreślić, że powierzchnia terenu na którym znajduje się plac zabaw wynosi ponad 800 m kw. Niewykluczone są kolejne inwestycje. – Skoro mamy duży obszar to chcielibyśmy go jakoś zagospodarować. Myślimy o boisku wielofunkcyjnym, a może małej świetlicy, żeby dzieci w zimę miały miejsce do spotkań. Na pewno wykorzystamy teren do organizacji pikników. Planuję spotkanie wiejskie, podczas którego odbędziemy dyskusję na temat najlepszego rozwiązania jakie możemy zastosować – tłumaczy Wójtowicz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.