Plac Wolności w Grodzisku w nowej odsłonie

Grodzisk Maz.

Na 21 sierpnia władze Grodziska Mazowieckiego zaplanowały oficjalne otwarcie zrewitalizowanego Placu Wolności. Nie zabraknie również atrakcji dla mieszkańców.

Rewitalizacja Placu Wolności to idealny przykład walki z tzw. betonozą. Wcześniej to miejsce było pokryte betonową nawierzchnią. Teraz to kolejny zielony punkt na mapie Grodziska Mazowieckiego. – W zakres inwestycji weszła m.in. budowa zbiorników retencyjnych, systemu nawadniania roślin, nasadzenie zieleni przystosowanej do warunków miejskich oraz budowa fontanny, która pozwoli stworzyć mikroklimat i nawilży powietrze, a jednocześnie oczyści powietrze Placu od strony drogi wojewódzkiej. To niewątpliwie kolejna, nowa strefa rekreacji i spotkań mieszkańców w Grodzisku Mazowieckim – podkreślają przedstawiciele grodziskiego magistratu.

Oficjalne otwarcie Placu Wolności po rewitalizacji nastąpi już 21 sierpnia o godz. 13.00. Chwilę później będzie można usłyszeć krótką opowieść o historii grodziskiego placu. Dodatkowo mieszkańcy poznają zastosowane eko-rozwiązania wykorzystane w trakcie rewitalizacji.

Rewitalizacja Placu Wolności została zrealizowana w ramach projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków”. Koszt całej inwestycji to przeszło 4,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Plac Wolności w Grodzisku w nowej odsłonie”

  1. Michał pisze:

    Kiedy otwarcie wkd zakończenie toru

  2. Leniwa_gospodyni pisze:

    Nareszcie – tak było kiedyś, kiedy jeszcze przez 11-go listopada, dawniej Niepodległości leciały szyny WKD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły