PKS Grodzisk proponował ulgi władzom Pruszkowa

Region

PKS Grodzisk zaproponował, aby w Pruszkowie na wszystkich liniach obowiązywały ulgi dla emerytów i rencistów. System rozliczeń miasto uznało jednak za niemożliwy do przyjęcia.

Na początku ubiegłego roku władze Pruszkowa wystosowały prośbę do PKS Grodzisk o oszacowanie kosztów wprowadzenia ulg na wszystkich liniach przewoźnika przebiegających przez miasto. W marcu PKS Grodzisk wyraził zgodę na wprowadzenie ulg. Ich wysokość miało ustalić miasto. Formą rozliczenia miał być system fiskalny. Polega on na płaceniu przez samorząd za każdą sprzedaną ulgę.

Taka forma, zdaniem wiceprezydenta Andrzeja Kurzeli, jest jednak nie do przyjęcia. – Nie ma możliwości, żebyśmy wydawali pieniądze poza przetargami. Poza tym to wiąże się z dodatkowym kosztami – powiedział.

Dlaczego wobec tego PKS Grodzisk sam nie wprowadzi ulg? – Bo to nierentowne – odpowiedział nam Radosław Marek, zastępca dyrektora działu przewozów osobowych w spółce. Według niego dawanie ulg to zadanie samorządów. Dla PKS to są koszty, które nie przynoszą ekonomicznych korzyści.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.