PKP zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów

Region / Uncategorized

W związku z kolejnym etapem budowy Dworca Zachodniego, PKP PLK S.A. zapowiedziało zmiany w kursowaniu pociągów. Niektóre będą jeździć przez Warszawę Gdańską, niektóre będą odwołane, a inne będą jeździć na skróconych trasach.

Zmiany w rozkładzie jazdy

Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu pociągów między 28 listopada a 10 grudnia. Zmiany są ujęte w aktualnych rozkładach jazdy, jednak kolejarze zwracają uwagę, by sprawdzać plan podróży na bieżąco. Wszelkie zmiany będą dostępne na portalpasazera.pl i na stronach przewoźników.
Utrudnienia są spowodowane podłączeniem nowych urządzeń sterowania ruchem w nowym budynku lokalnego sterowania (LCS) na stacji Warszawa Zachodnia i w budynku nastawni Warszawa Włochy – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Nowoczesny system będzie sterowany za pomocą komputerowych urządzeń sterowania. Dzięki nim odprawa pociągów będzie szybsza, zwiększy się też poziom bezpieczeństwa.

Kursowanie pociągów z Pruszkowa

Zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej będą podzielone na dwie części. Od 28 listopada do6 grudnia większość pociągów linii S1 pojedzie na skróconej trasie Otwock-Warszawa Wschodnia. Do i z Pruszkowa pojedzie 7 par pociągów w ciągu dnia. Od 7 do 10 grudnia wszystkie pociągi linii S1 będą kursować wyłącznie między Otwockiem a Warszawą Wschodnią.
Szczegółowe rozkłady jazdy w dniach 28 listopada – 6 grudnia do pobrania tutaj i 7-10 grudnia – tutaj. Ograniczenia te obowiązują także przy kursowaniu pociągów KM.

Wzajemne honorowanie biletów

W tych dniach bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Pruszków-Warszawa Zachodnia. Bilety Kolei Mazowieckich zaś będą honorowane w autobusach, tramwajach oraz pociągach SKM. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.