PIT: Czekamy na zwrot podatku

Region

Zeznania podatkowe za ubiegły rok już dotarły do urzędów. Teraz podatnicy czekają na zwroty nadpłaconego podatku.

Urzędy skarbowe już rozpoczęły wypłacanie zwrotów. Najszybciej dostaną je osoby, które nie czekały do ostatniej chwili na złożenie PIT-u. Bardziej opieszali podatnicy na pieniądze będą musieli jeszcze poczekać. Urzędnicy przyznają jednak, że wśród osób składających zeznania w ostatnich dniach kwietnia jest więcej takich, które muszą dopłacić skarbówce.

Jeśli w złożonym zeznaniu podatkowym znajduje się błąd lub za późno zdecydowaliśmy się przekazać symboliczny 1% dla jakiejś organizacji, nic straconego. Mamy jeszcze dwa miesiące na złożenie korekty do PIT-u. Oczywiście im szybciej to zrobimy tym lepiej.

W tym roku wiele osób rozliczyło się i złożyło dokumenty za pomocą internetu. Blisko 320 tysięcy osób wysłało swoje PIT-y drogą elektroniczną. Dla porównania w roku ubiegłym w ten sposób swoje zeznania przesłało 80 tysięcy osób.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.