Pilea 10 E na testach w GPA

Elektromobilność wchodzi coraz śmielej w transport publiczny. Tym raziem Grodziskie Przewozy Autobusowe testowały nowy model autobusu elektrycznego.

Pilea E 10 to najnowszy model autobusu napędzanego silnikiem elektrycznym od ARP E-Vichicles. Na stronie producenta możemy przeczytać, że jest to całkowicie polski projekt gwarantujący komfort i bezpieczeństwo. 10-metrowy pojazd może zabrać na pokład 85 osób. Jego zasięg to 400 km na jednym ładowaniu. Co więcej, jest „ultradostępny”: niskie progi, całkowicie niskopodłogowy oraz posiadający przyklęk. Testowany przez GPA model poza standardowym wyposażeniem, miał możliwość pozyskiwania energii z wodoru.

GPA nie bez przyczyny testuje „elektryki”. Poprzedza to planowany zakup 3 sztuk autobusów. Na ten cel związek powiatowo-gminny pozyskał 8 mln zł dofinansowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Pilea 10 E na testach w GPA”

 1. Do "peelowskiej ynleygencji" pisze:

  Tylko warto podkreślić dla głąbów głosujących w ostatnich wyborach przeciwko PIS, że owe dofinansowanie pochodziło z programów rządowych ówczesnego rządu i że za czasów tuskolandii zapomnijcie o takich inicjatywach!!!

  • Rollo pisze:

   wracaj na podlasie głąbie, pod kamień spod którego wypełzłeś!

  • Niuniek antyuniek pisze:

   Pierwsze miesiące nie pokażą ułomności nowej władzy. My to odczujemy jak nam PO wprowadzi ejro walute…wówczas wielu zatęskni za PiS-em.
   Ludzie nie są świadomi, że euro oznacza dla nas podwyżki cen ale przede wszystkim brak jakichkolwiek strategicznych inwestycji poza wiedzą UE bo to UE będzie organem drukującym tą walutę, a nie NBP.
   Polska nie będzie mieć wiec żadnego wpływu na własną ekonomię kraju.
   To coś w rodzaju jak –
   mieszkanie wspólnie z rodzicami , niby jesteś u siebie, ale nic nie możesz zrobić poza ich wiedzą.

  • sgfgsd pisze:

   Czy słyszę jakieś szczekanie?

   • do psa pisze:

    Do psa – @jeszcze sam zaczniesz skomleć na PiS-em jak mózg oczyścisz ze swoich uprzedzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe