Pijany kierowca w kradzionym samochodzie

Region

Pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali pijanego mieszkańca Piastowa wkradzionym aucie.  Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia, tuż przed północą. Policjanci zatrzymali pojazd przy sklepie alkoholowym.  Kiedy jeden z policjantów poprosił kierowcę o dokumenty, otrzymał jedynie dowód osobisty. Arkadiusz M. oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Nie posiadał również dowodu rejestracyjnego pojazdu, ani polisy OC. Był pod wpływem alkoholu.

W wyniku kolejnych czynności okazało się, że tablice widniejące na samochodzie były zarejestrowane na zupełnie inne auto. Stwierdzono również ingerencję w pole numeryczne VIN, co wskazuje na to, że samochód jest kradziony.

Arkadiusz M. twierdził, że auto kupił tego samego dnia. Nie potrafił jednak wskazać od kogo. W samochodzie znajdowały się jeszcze trzy osoby, w tym nietrzeźwa 17-latka.

Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwość grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci sprawdzą czyją własnością jest samochód, który zabezpieczono na parkingu depozytowym.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.