Pijany kierowca Święta spędzi w areszcie

Region

W poniedziałek po południu w Starych Budach w gminie Jaktorów doszło do wypadku. Spowodował go kierowca jadący pod wpływem alkoholu. Policja aresztowała mężczyznę.

Kierujący renault kangoo 26-letni mieszkaniec Piastowa, Krzysztof W. stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena. Sprawca wypadku wyszedł ze zdarzenia bez większych obrażeń. Urazu klatki piersiowej, przedramienia i nadgarstka doznał natomiast kierowca drugiego auta.

W momencie wypadku na drodze panowały trudne warunki ze względu na niekorzystną pogodę. Przyczyną zderzenia w dużej mierze był jednak stan Krzysztofa W. Po zbadaniu go okazało się, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Winowajca został zatrzymany przez policję. Zastosowano wobec niego areszt 1 miesiąca. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spędzi więc za kratkami. Za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu grozi mu do 3 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.