Pijani kierowcy ujęci podczas kontroli

Raszyn / Sękocin

W Sękocinie policjanci ujęli dwóch nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Pomimo licznych prowadzonych kampanii społecznych w mediach, liczba pijanych kierowców wciąż wzrasta.
W poniedziałek 15 marca około godz. 18.00 policjanci otrzymali wezwanie do kolizji drogowej w Sękocinie na ul. Słonecznej. – Doszło do zderzenia dwóch pojazdów Peugeota i Citroena. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Policjanci dokonali badania alkomatem kierujących pojazdami. 43-letni obywatel Ukrainy, który kierował Peugeotem, miał 3 promile alkoholu w organizmie – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej w Pruszkowie. – Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – dodaje.

We wtorek 16 marca w nocy doszło do kolejnego ujęcia pijanego kierowcy na terenie gminy Raszyn – Drugi nietrzeźwy został zatrzymany także w Sękocinie. Podejrzenie, co do stanu trzeźwości kierującego, wzbudziły w policjantach zaparowane w Skodzie szyby. Podczas rozmowy z kierującym mundurowi wyczuli alkohol, a on sam potwierdził, że kilka minut wcześniej wypił. Badanie wykazało 0,7 promila u 40-latka – relacjonuje rzecznik pruszkowskiej komendy. – Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – dodaje.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Kierowcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Policjanci ukarali 43-latka mandatem karnym.
Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.