Pierwszy dzwonek – dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny

Region

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pełni energii i zapału uczniowie, wracają do szkół, aby zdobywać wiedzę i kształtować kolejne umiejętności. Wracają także nauczyciele, bez których szkoły nie mogłyby pełnić swojej roli.

Rok szkolny w tym roku rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września, gdyż zgodnie z przepisami, jeśli 1 września wypada w piątek lub weekend, zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w pierwszy poniedziałek po 1 września. Jak będzie wyglądał kalendarza roku szkolnego 2023/2024?

Rok szkolny rozpoczyna się 4 września. Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia. Ferie zimowe w województwie mazowieckim zaplanowano w terminie 15-28 stycznia. Dwa miesiące później – 28 marca-2 kwietnia – będzie wiosenna przerwa świąteczna. Maturzyści rok szkolny zakończą 26 kwietnia. Wakacje 2024 rozpoczną się 21 czerwca.

Tymczasem wszystkim uczniom redakcja WPR24.pl życzy sukcesów i wspaniałych doświadczeń w nowym roku szkolnym – zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz całej szkolnej kadrze!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.