Pierwsze zwroty z PIT-ów już na kontach

Region

Pierwszy kwartał roku wiąże się zawsze ze składaniem PIT-ów do Urzędu Skarbowego. Przez internet rozliczono już ponad 2 mln deklaracji.

Już ponad 2 mln deklaracji rozliczono w usłudze e-PIT. Korzystanie z rozliczenia przez internet znacznie przyspiesza procedurę zwrotu pieniędzy na konto. Zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa – Rozliczenie PIT w formie elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści. Zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To zwroty z 215 tys. złożonych deklaracji.

PIT-37, czyli najpopularniejszy z formularzy, złożyło już 1,9 mln podatników. Złożenie deklaracji PIT przez internet jest najprostszym sposobem na rozliczenie podatków. Można zrobić to przez całą dobę, na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu.

Wystarczy wejść do usługi Twój e-PIT przez e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. Należy zalogować się tam profilem zaufanym, e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Inną możliwością jest logowanie się danymi podatkowymi. W tym roku na złożenie deklaracji mamy czas do 2 maja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Pierwsze zwroty z PIT-ów już na kontach”

  1. Szczery pisze:

    Ciekawe dlaczego zwracają tylko zwroty do 5 tyś. Bardzo szybko, a te zwroty powyżej 5 tyś. do tej pory czekają i US rząda od podatnika akty urodzenia dzieci. Listy wysyłają normalne, nie polecone, także jak człowiek nie zajrzy do skrzynki to nie dowie się, że dostał list z US. Tragedia.

  2. Kaj pisze:

    Ktoś w Pruszkowie dostał?
    Bo ja czekam od 15…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły