Pięć mobilnych miasteczek ruchu drogowego w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Aż w pięciu szkołach podstawowych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki działają mobilne miasteczka ruchu drogowego. Dzięki nim dzieci nauczą się bezpiecznie poruszać po drodze.

Miasteczka ruchu drogowego uczą młodych zasad panujących na drodze. Uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5, 6 oraz ze Skzoły Podstawowej w Adamowiźnie otrzymali własne zestawy miasteczka.

Składają się one z gumowych mat imitujących ulice, które umożliwiają ułożenie dróg zarówno jednokierunkowych, jak i dwukierunkowych. Można z nich ułożyć także ronda i skrzyżowania. Są tam także znaki drogowe oraz bezprzewodowa sygnalizacja świetlna.

W Szkole Podstawowej im. dra Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie, stoi już jeden z zestawów i uczniowie mogą w pełni z niego skorzystać. – Uczniowie z klas 1-3 pod nadzorem nauczyciela uczą się przepisów drogowych m.in. jak przechodzić przez pasy i zachowywać się na drodze. Starsi uczniowie korzystają z miasteczka jeżdżąc rowerem lub hulajnogą, co stanowi doskonałą pomoc w przygotowaniu dzieci do samodzielnego poruszania się na rowerze po drogach publicznych – informuje grodziski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.