Piątkowe utrudnienia na WKD

Region

Ważna informacja dla podróżnych. W najbliższy piątek na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna będzie wstrzymany ruch pociągów.

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z koniecznością wykonania kolejnego etapu dodatkowych robót w zakresie przebudowy sieci trakcyjnej w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska w dniu 25 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na linii WKD oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Jakie zmiany oznacza to dla podróżnych? Ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska będzie całkowicie wstrzymany w piątek, 25.08.2023 od godz. 08:45 do godz. 18:45. Zamiast pociągów wyjadą pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej na linii ZA1, natomiast w wybranych godzinach funkcjonująca obecnie linia ZA12 stanowiąca połączenie Podkowy Leśnej z Milanówkiem pojedzie zmienioną trasą.

Trasa zastępczej komunikacji autobusowej linii ZA1 z uwagi na trwające zamknięcie przejazdów kolejowo-drogowych w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim (przystanek kolejowy Grodzisk Mazowiecki Piaskowa) oraz w ciągu ul. Kazimierzowskiej w Owczarni (przystanek kolejowy Kazimierówka) zostanie skierowana innymi ulicami.. Autobusy pojadą przez ulice: Nadarzyńską, Królewską i Na Laski, natomiast w Milanówku zawrócą na rondzie u zbiegu ulic Kazimierzowskiej i Średniej ku ul. Królewskiej, którą przez Grudów i Turczynek dotrą do Podkowy Leśnej. W godz. 9:15-19:15 w zamian za wycofaną linię ZA1 z rejonu Podkowy Leśnej Zachodniej, zmienioną trasą pojadą autobusy linii ZA12, skierowane na tę okoliczność w obydwu kierunkach przez Żółwin, Owczarnię i osiedle Polesie do Grudowa.

Od soboty, 26 sierpnia (godz. 3:00) zostanie przywrócony rozkład jazdy pociągów ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.