Piastowska „Trójka” będzie miała nową halę

Lekcje WF-u w Szkole Podstawowej nr 3 w Piastowie nareszcie przeniosą się do hali z prawdziwego zdarzenia. W placówce zostanie wybudowana nowa sala – piastowski magistrat ogłosił przetarg na jej zaprojektowanie i budowę.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie znajduje się przy al. Tysiąclecia. Do tej pory jej uczniowie korzystają z zewnętrznych boisk oraz sali gimnastycznej zlokalizowanej na piętrze budynku.

W czerwcu informowaliśmy Was o uzyskaniu promesy na dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Całkowita kwota dofinansowania to 15,3 mln zł. 28 września Urząd Miasta Piastowa ogłosił przetarg na budowę hali przy SP 3.

Przed przystąpieniem do budowy, wykonawca będzie musiał wyburzyć budynek magazynowy. Na jego miejscu powstanie nowoczesna hala sportowa z zapleczem o powierzchni całkowitej ponad 100 mkw.

Jej bryła będzie dwudzielna. W niższej, parterowej części znajdą się pomieszczenia obsługujące halę – szatnie dla uczniów, szatnie dla trenerów, magazyn i niezależne wejście z szatnią. Wyższa część to właśnie hala o powierzchni 575 mkw. – będzie w niej miejsce na boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Salę będzie można podzielić na mniejsze sekcje dzięki rozsuwanym kurtynom. To sprawi, że zajęcia będą mogły odbywać niezależnie dwie grupy uczniów. Hala będzie pełnić także funkcje „pozasportowe” – będą na niej organizowane festyny, przedstawienia, akademie, imprezy szkolne itp.

Do hali będzie prowadził przeszklony łącznik między salą a szkołą. Będzie on stanowił także wejście do obiektu. Dodatkowo w nowym budynku znajdzie się mała sala gimnastyczna o powierzchni 104 mkw.
Budynek będzie tak rozplanowany, by jego środkową część stanowiło zielone patio. Zieleń pojawi się również na dachu, gdzie znajdą się rośliny płożące i trawa.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na oferty urząd czeka do 20 października. O wynikach postępowania będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Piastowska „Trójka” będzie miała nową halę”

 1. Mk79 pisze:

  Fajnie

 2. Hbo pisze:

  Dobre wiadomości, sport to zdrowie. jeżeli ktoś nie przesadzi. Chodziłem do trójki w latach 90-tych. Wf mieliśmy raz na sali gimnastycznej lub.. w szatni. Wtedy jeszcze nie było SP1 na dworcowej, więc większość dzieciaków z południowego Piastowa chodziła do trójki.

  • Dr. Huckenbush pisze:

   Super ze będzie tam sala gimnastyczna. Też kończyłem Trójkę, w latach osiemdziesiątych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły