Piastów: wyjątkowo duży deficyt budżetowy

Region

Rada Miasta Piastowa uchwaliła budżet na rok 2010. Uwagę zwraca deficyt na poziomie 26 mln złotych.

Przewiduje się, że tegoroczne dochody gminy wyniosą 53 mln złotych. Dużą ich część stanowią wpływy z podatku PIT, który będzie mniejszy ze względu na kryzys finansowy. Jedynie 600 tys. zł wyniosą dochody z obrotów nieruchomościami gminy.

Przy tak małych dochodach, jednocześnie zaplanowano duże wydatki na poziomie 79 mln zł. Z tego 51 mln to wydatki bieżące, a 28 mln to inwestycje. W tym roku planowana jest budowa oczyszczalni ścieków deszczowych przy ul. Dąbrowskiego, modernizacja szkoły podstawowej nr 4, ulic Sienkiewicza, Ujejskiego, 11 Listopada oraz połączenie ulic Kościuszki i Traugutta z Al. Wojska Polskiego.

Stosunek dochodów do wydatków powoduje powstanie deficytu budżetowego w wysokości 26 mln. Aby załatać tę „dziurę”, gmina zaciągnie kredyty w bankach. Wiele osób krytykuje budżet właśnie ze względu na deficyt, który jest największy od wielu lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.