Piastów połączy się z Ursusem. Ulica nazwana

Region

Za kilka lat pola leżące pomiędzy Piastowem i warszawskim Ursusem, napołudnie od torów kolejowych linii średnicowej, zostaną zabudowane. We wtorek Rada Miasta Piastowa przyjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy nowej ulicy w tym rejonie.

Plan zagospodarowania tego terenu przewiduje zabudowę wielorodzinną. Jak powiedział nam wiceburmistrz Piastowa, Ryszard Wojciul, bliżej Ursusa będą budynki wielorodzinne, a od strony Piastowa domy jednorodzinne.

Już teraz powstają tam pierwsze budynki. Już istniejąca nowa ulica otrzymała swoją nazwę. Radni spośród jedenastu propozycji wybrali „Zygmunta Kosewskiego”. Kosewski był honorowym obywatelem miasta. Jako czternastolatek, w 1926 roku wygrał konkurs na nazwę miasta. Wymyślił „Piastów”. Kosewski zmarł dziesięć lat temu.

Drugą najbardziej popularną wśród radnych propozycją była „Ku słońcu” zaproponowana przez okolicznych mieszkańców. W decydującym głosowaniu została jednak odrzucona.

Kolejne ulice w tym rejonie, w sumie ma być ich dziewięć, będą nosić nazwy innych honorowych obywateli miasta. Jest to utrzymanie logiki w nazywaniu ulic w Piastowie. Funkcjonuje niepisana zasada, by nazwy okolicznych ulic były ze sobą powiązane. W innych rejonach miasta ulice noszą nazwy pochodzące od polskich miast, nazwisk pisarzy czy kompozytorów.

Kolejne ulice pomiędzy Piastowem i Ursusem będą nazywane stopniowo w ciągu kilku lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.