Piastów w dobrym klimacie

Piastów

Piastów jest w trakcie rozbudowywania swojej zielono-niebieskiej infrastruktury. Wszystkie działania w ramach tej inwestycji skupiają się na poprawie odporności miasta na zmiany klimatu.

Miasto zawarło współpracę z Polskim Stowarzyszeniem „Dachy Zielone” i Norwegian Association for Green Infrastructure. W jej ramach miasto podejmuje różne inicjatywy, które dążą zmniejszenia wrażliwości miasta na negatywne skutki zmiany klimatu oraz zapobiegania dalszym zmianom.

Piastów dokonał diagnozy problemów i dostosowało do nich działania inwestycyjne i edukacyjne. Projekt „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie miasta Piastowa” to jeden z 19 wniosków, które otrzymają dofinansowanie (w sumie złożono ich aż 91!).

Jakie konkretne działania zostaną podjęte w ramach projektu? Będzie to utworzenie zielonych dachów, ścian roślinnych, miejskich zieleńców, zielonych przystanków, farm owocowo-warzywnych, czy ogrodów deszczowych. Dodatkowo na zielonych dachach znajdą się mikroturbiny wiatrowe, a nad chodnikami będą utworzone zielone pergole.

Ważnym punktem projektu będzie część edukacyjna, jak na przykład przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia. W tym właśnie celu powstaną farmy owocowo-warzywne przy piastowskich szkołach. Dodatkowo działania informacyjne będą prowadzone na stronach internetowych, w artykułach, podczas konferencji i warsztatów.
Co więcej – zaplanowano także wizytę szkoleniową w Norwegii, opracowanie poradnika dobrych praktyk, gra edukacyjna, a także opracowanie i montaż tablic informacyjno-edukacyjnych zlokalizowanych w miejscach inwestycji.

Całkowita wartość projektu wynosi 4,6 mln zł. Dofinansowanie pokryje 85% kosztów. Realizacja Projektu zaplanowana jest na lata 2022-2023.
Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Piastów w dobrym klimacie”

 1. Grzegorz pisze:

  Następna inwestycja która zamieni się w śmietnisko,.. burmistrz powołał miejską spółkę która miała dbać między innymi o tereny zielone,.. zatrudnił rodzinkę i radnych z PiS z okolic. Oczywiście dla pracowników zabrakło pieniędzy. Brud i smród, niesprzątane skwery i parki, w zimie nie odśnieżane i oblodzone chodniki,.. Miliony wydane na rośliny i drzewka które poschły, kto odpowie za niegospodarność? A teraz następne pieniądze w rękach nieudaczników,.. co to mi przypomina? Taka Polska w mikroskali,..

 2. Gosc pisze:

  Decyzja,by kolejne duze pieniadze przeznaczyc na zielen,jest nietrafiona,nieprzemyslana i niepotrzebna. Piastow niech zadba o to co jest,a wymyslne pomysly zielonych dachow i innych instalacji ,to juz gruba przesada.Piastow ciagle jest tylko sypialnia.Malo sie dzieje,malo kulturalnych przedsiewziec.Popatrzmy na Pruszkow,Grodzisk.A moze sensownie zagospodarowac teren po Tesco. Prosze pomyslec.

 3. Gosc pisze:

  Widze ,ze fantazja ponosi wlodarzy.
  Zielen,nowe nasadzenia juz mamy. To jest wystarczajace,byle o to dbac. Zielen na dachach? No ciekawe. Panie burmistrzu prosze wreszcie pobudowac basen.To ,ze nie ma do tej pory to skandal. Argument ,ze Pruszkow i Ursus maja ,to my nie musimy jest beznadziejny. Prosze pamietac,ze mamy b.zle zdanie o Pastwa pomyslach.

 4. Ziomal pisze:

  Jestem za! Chętnie się wyedukuję ekologicznie w Norwegii

 5. Siema pisze:

  jak urząd nie będzie ciął trawy i podcinał drzew i wyrywał chwastów w parkowych skwerach i bez tego dofinansowania zarośnie ekologiczną zielenią, a ta pergola nad chodnikami to chyba od urzędu do posesji burmistrza, aby słoneczko nie lasowało mózgu …………………

 6. Piastowiak pisze:

  Weźta mnie tego klauna bo mnie krew zaleje!

 7. Ferdek pisze:

  Proponuję otoczyć Piastów górami. Pomysł oddaję bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły