Piastów ma już uchwalony budżet na 2023 r.

Piastów

Piastów to jedna z pierwszych gmin, w naszym regionie, która ma uchwalony budżet na 2023 r. Sprawdziliśmy jakie inwestycje będą zrealizowane na terenie Piastowa w nadchodzącym roku.

Piastowcy radni nad projektem budżetu głosowali na wtorkowym posiedzeniu rady miasta. Za przyjęciem uchwały wraz z autopoprawkami głosowało 20 radnych. 11 było „za”, 4 „przeciw”, a 5 wstrzymało się od głosu. Po głosowaniu głos zabrał burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski. – Dziękuję za przyjęcie budżetu na przyszły rok. To jest dobra uchwała, dobry dokument, bo pozwala nam bez względnej zwłoki rozpocząć działania przyszłoroczne, w których pokładamy nadzieje – zaznaczył burmistrz Szuplewski. – Przed nami cały rok cały rok wspólnej pracy i nie wątpię że znajdziemy najlepsze dla Piastowa rozwiązania – dodał.

My sprawdziliśmy jak prezentuje się budżet Piastowa na 2023 r. Planowane dochody budżetu miasta Piastowa na 2023 r. oszacowano na niewiele ponad 133,9 mln zł. Wydatki wyniosą natomiast 142,8 mln zł. To oznacza, że w budżecie miasta pojawi się deficyt w wysokości ponad 8,9 mln zł. Dla mieszkańców jednym z najważniejszych elementów budżetu miasta jest załącznik z wykazem wydatków majątkowych, czyli planowanymi inwestycjami. W budżecie Piastowa znalazło się zaledwie 20 zadań inwestycyjnych. Sprawdziliśmy jakie to inwestycje i wybraliśmy 10 tych najdroższych.

1. Wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Piastów GT-1 w miejscowości Piastów – 12,7 mln zł.
2. Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Piastowie – 8,5 mln zł.
3. Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście Piastów – 3,9 mln zł.
4. Lepszy klimat dla Piastowa – 2,6 mln zł
5. Przebudowa i rozbudowa LO im A. Mickiewicza oraz budowa hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą w Piastowie przy ul. 11 Listopada 2Aw formule partnerstwa publiczno-prywatnego. – 2,2 mln zł.
6. Kanalizacja deszczowa w ulicach miejskich na terenie gminy Piastów – 1,6 mln zł.
7. Odnowa tkanki mieszkaniowej w mieście Piastowie – 1,4 mln zł.
8. Rozbudowa drogi nr 3129W – ul. Dworcowa w Piastowie oraz ul. Bodycha w Regułach na odcinku od ul. Sienkiewicza w Piastowie (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Górnej. – 1, 3mln zł
9. Budowa wiaduktu łączącego ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską – 900 tys. zł.
10. Budowa wodociągu w ul. W. Witosa – 366,6 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Piastów ma już uchwalony budżet na 2023 r.”

 1. Totylkoja pisze:

  Czyli wszystkie inwestycje po południowej stronie Piastowa? Czy oświetlenie Kościoła przy Krakowskiej i innych kościołach opłacane jest z budżetu miasta? Możliwe że jednoczesne wyłączenie i włączenie oświetlenia ulic i kościołów jest przypadkowe, a jak nie, to dlaczego ci co wolą pieniądze przeznaczyć na in vitro zmuszeni są do „wspomagania” kościoła, z którego polityką im nie po drodze?

 2. Gosc pisze:

  Bez sensu. Czujemy sie zaproszeni do dyskusji. Niestety wiekszosc glosow usunieto. Dlaczego? Sluszna krytyka ,ale i sugestie wyraznie nie przypadly do gustu…

 3. eh,. pisze:

  Gdzie w budżecie pieniądze na sprzątanie miasta przez firmę zewnętrzną? Prawie prywatno – rodzinna spółka komunalna utworzona przez burmistrza jedynie co zrobiła to drenowała budżet miasta, a nieposprzątane liście do tej pory zalegają nawet przy jednej z głównych ulic miasta, nawet liście z kasztanowców opanowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka nie zostały srzątnięte,.. a tak btw,.. gdzie ochrona środowiska w Urzędzie Miasta?

 4. Anonim pisze:

  I to wszystko? A gdzie renowacja ulic,wodociągi,dlaczego znowu robudowa liceum,dopiero co było rozbudowane

 5. Go pisze:

  A wody brak

 6. uhm pisze:

  Czyli marazm, panie, marazm. Miasto gnuśnieje, przyrasta jedynie ilość mniejszych lub większych bloków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły