ZTM: Pruszków może mieć nasze kasowniki

Region

W drugim kwartale tego roku w gminie Piaseczno pojawią się autobusy z kasownikami ZTM. - Taki system komunikacji może powstać w każdej gminie, również w Pruszkowie - zapewnił nas Konrad Klimczak z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Pomysł, jaki uskutecznia ZTM to montowanie kasowników w autobusach prywatnych przewoźników. Linie układane są w taki sposób, aby dowoziły pasażerów do większych ciągów komunikacyjnych, głównie do dworców PKP. Pierwszy tego typu projekt pojawił się w Lesznowoli, gdzie autobusy dowożą mieszkańców do dworca w Iwicznej i do Janek. W gminie Piaseczno autobusy dwóch linii kursować będą do dworca w Piasecznie.

O możliwość uruchomienia podobnego pomysłu w Pruszkowie zapytaliśmy Konrada Klimczaka z ZTM. – Podobne linie dowozowe mogą działać na terenie wszystkich gmin podwarszawskich. Jedynym warunkiem jest zwrócenie się do ZTM z taką propozycją. Wtedy zaproponujemy ewentualne trasy i skalkulujemy koszty przedsięwzięcia – poinformował.

Głuchy na potrzeby mieszkańców Pruszkowa nie jest prezydent Andrzej Kurzela, o czym pisaliśmy tutaj. Chciał, aby ZTM obsługiwał linie na terenie miasta. Usłyszał odpowiedź negatywną, ale jednocześnie propozycję wprowadzenia systemu, jaki już funkcjonuje w Lesznowoli. Według słów Kurzeli, miasto musi opracować linie i miejsca przystanków. Dopiero na tej podstawie ZTM oceni, czy opłaca mu się montować kasowniki w autobusach poruszających się po Pruszkowie.

Wydaje się, że wolę współpracy widać z obu stron. Wiarygodność ZTM potwierdzają przykłady z Lesznowoli i Piaseczna. Wiarygodność władz Pruszkowa potwierdzi efekt finalny sprawy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe