Paweł prosi o wsparcie w dalszej walce o zdrowie

Piastów

Paweł to 29-letni fizjoterapeuta, który ponad rok temu uległ poważnemu wypadkowi. Dziś ponownie potrzebuje naszej pomocy. Dzięki wcześniejszej zbiórce i swojej determinacji Paweł zrobił duże postępy w leczeniu, ale napotkał nowe problemy zdrowotne, które wymagają dalszego wsparcia.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku w majówkę Paweł wraz z bratem Łukaszem wybrali się na działkę. Wolne dni chcieli spędzić na remontowaniu domku. To zajęcie, które pozwalało na wspólne spędzenie czasu i odstresowanie. – Nie sądziłem, że ten dzień zamieni się w koszmar, który przewróci moje życie do góry nogami – opisywał wówczas Paweł.

Mężczyźni uszczelniali pianką montażową przestrzenie pod podłogą. Nagle doszło do zapłonu oparów. Eksplozja wywołała pożar, zniszczenia i ogromne poparzenia u Pawła i jego brata Łukasza. Obaj byli w śpiączce farmakologicznej przez ponad miesiąc. Paweł przeżył, jego brat Łukasz niestety zmarł

Pierwsza zbiórka na leczenie Pawła zakończyła się sukcesem. Po wypadku Paweł walczył przez osiem miesięcy z wygojeniem się rany pod lewą pachą. Niestety, powstała blizna przerostowa, która ogranicza ruchomość w stawie barkowym. Konsultacja z chirurgiem plastycznym 11 marca 2024 roku dała nadzieję na odzyskanie pełnej sprawności poprzez usunięcie blizny. — Skontaktowałem się z agencją produkcyjną, która wyraziła zainteresowanie moim przypadkiem, gwarantując pokrycie kosztów operacji w zamian za użyczenie wizerunku i opowiedzenie swojej historii. Byłem wstępnie zapewniany, że operacja odbędzie się w drugiej połowie maja – podkreśla Paweł.

Termin operacji był przesuwany. Ostatecznie ustalono datę operacji na 26 czerwca. Jednak do zabiegu nie doszło. — Dostałem telefon od prowadzącej program z informacją, że program nie będzie teraz realizowany z powodu problemów pomiędzy agencją, a telewizją.  Zamurowało mnie, cała nadzieja uleciała – zaznacza Paweł.

Nowe wsparcie i potrzeby finansowe
Paweł otrzymał kolejną szansę na operację dzięki Artisan Clinic, która obniżyła koszt zabiegu do 5000 zł. Pomimo tego Paweł potrzebuje dodatkowych środków na rehabilitację, pracę z psychologiem, opatrunki, kremy, dietę i suplementy, aby w pełni wrócić do zdrowia. Łączne koszty szacuje na 20 000 zł.

Misja pomocy innym
Paweł nie tylko walczy o swoje zdrowie, ale również chce pomagać innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Planuje uruchomić bloga poparzony.pl, gdzie będzie dzielił się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat leczenia poparzeń, pierwszej pomocy, rehabilitacji oraz odpowiedniej diety.

Dziś ponownie każdy z nas może wesprzeć Pawła w walce o powrót do zdrowia. Wystarczy wesprzeć zrzutkę na jego leczenie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.