Patrzeć w stronę słońca – tylko w Grodzisku

Grodzisk Maz.

W grodziskim planetarium i obserwatorium astronomicznym zainstalowano już teleskop słoneczny. Już niebawem dostępna będzie oferta edukacyjna planetarium.

Planetarium i obserwatorium astronomiczne znajduje się w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim. W obiekcie, wewnątrz kopuły astronomicznej, zamontowano już teleskop słoneczny LUNT. Sprzęt umożliwia obserwację Słońca w dzień.

W związku z tym od połowy stycznia ruszy oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli. Poza odwiedzinami dzieci w planetarium, możliwe jest także przewiezienie sprzętu do dowolnego miejsca. Pozwala na to konstrukcja teleskopu. Obserwatorium będzie dostępne także dla wszystkich mieszkańców – informacje w tej sprawie będzie przekazywał grodziski magistrat.

W kopule umieszczono także drugi teleskop, który służy do obserwacji ciał niebieskich nocą. Ten przyrząd umożliwi poprowadzenie cyklu spotkań edukacyjnych oraz pokazów nieba dla młodzieży i dorosłych. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wpisanie się na listę. Można to zrobić za pośrednictwem strony cais.grodzisksport.pl. Więcej informacji o planetarium i obserwatorium udziela Paweł Wasilewski – p.wasilewski@grodzisksport.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.