Patryk potrzebuje nowej protezy i Waszej pomocy

Pruszków

Patryk ma tylko 37 lat. Dekadę temu uległ wypadkowi i stracił nogę. Dziś przyszedł czas na wymianę protezy, ale koszty przewyższają możliwości finansowe mężczyzny. Dlatego prosi o wsparcie.

Patryk jest mieszkańcem Pruszkowa, pełnym chęci do życia. Mimo wielu problemów starał się być samodzielny. Niestety konieczność wymiany protezy nogi zmusiła go do zwrócenia się o pomoc.

Jest rok 2013. Patryk jak zwykle idzie do pracy, jednak nie przewiduje, że ten dzień zmieni jego życie. W trakcie prowadzonych robót dochodzi do wypadku. Patryk zostaje uderzony łychą koparki. Obrażenia są poważne, mężczyzna traci lewą nogę. Lekarze przez 13 godzin walczą o życie Patryka.

Patryk w 2015 r. kupuje pierwsza protezę. Pozwalają mu na to środki z odszkodowania i wsparcie fundacji Jaśka Meli. Jednak dziś proteza nadaje się już do wymiany. Koszt nowej to aż 39 tys. zł. Dla Patryka ta kwota jest nieosiągalna. Obecnie 37-latek jest na rencie, która wynosi zaledwie 2000 zł.

Jednak mimo problemów finansowych Patryk zgromadził już sporo środków na zakup protezy. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na zakup protezy przekaże 20 tys. zł, z NFZ Patryk otrzyma kolejne 5,5 tys. zł. Resztę mężczyzna musi zebrać sam. Dlatego za pośrednictwem strony pomagam.pl Patryk założył zbiórkę. Kwota do zebrania dla niektórych może wydawać się niewielka. Jednak dla niego nieosiągalna to tylko i aż 10 tys. zł .

Każdy z nas może pomóc Patrykowi. Wystarczy nawet niewielka wpłata.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.