Pasmo zatruć czadem

Region

Wielu właścicieli i mieszkańców zapomina o kontroli kominów przed zimą.Niestety bardzo często jest to przyczyną tragedii. W ostatnich dniach doszło do zatruć czadem w trzech różnych miejscowościach.

Pies wybawicielem

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 stycznia, w Jaworowej pod Raszynem. Głośne ujadanie psa obudziło rankiem córkę właścicieli posesji. Gdy kobieta spostrzegła, że pies wymiotuje, z krzykiem wybiegła na balkon. Z pomocą przyszli sąsiedzi, którzy znaleźli starsze małżeństwo w ciężkim stanie.

Niestety załodze karetki pogotowia nie udało się uratować 59-letniej Barbary C. Jej córkę wraz z mężem przewieziono do szpitala. Według jednego z policjantów prawdopodobną przyczyną zatrucia mogły być problemy z wentylacją kominka, który właściciele zamontowali w zeszłym roku.

Śmierć w Brwinowie

W niedzielny wieczór, 3 stycznia, do kolejnego wypadku doszło w Brwinowie. Tym razem ofiarą zaczadzenia była 16-letnia Katarzyna D. Dziewczynka zasłabła podczas kąpieli. Nieprzytomną córkę leżącą w wannie znalazła jej matka. Pomimo wysiłków lekarzy, Katarzyna D. zmarła w grodziskim szpitalu. Tym razem przyczyną zatrucia był zatkany komin wentylacyjny.

Tragedia w Żyrardowie

Do największej tragedii doszło jednak 4 stycznia w Żyrardowie. Około godziny 19:00 w jednej z kamienic znaleziono zwłoki 43-letniego mężczyzny, 37-letnią kobiety oraz ich dwóch córek w wieku 18 lat i ośmiu miesięcy. Obecnie policja ustala dokładne przyczyny tragedii. Najprawdopodobniej przyczyną zaczadzenia czteroosobowej rodziny był niesprawny piecyk gazowy.

W ciągu zaledwie dwóch dni na terenie pobliskich miejscowości zginęło aż sześć osób. Przyczyną śmierci było zaczadzenie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.