Parkowanie na 5 minut przy WKD Pruszków

Region

W drugiej połowie ubiegłego roku przy stacji WKD w Pruszkowie pojawiły się miejsca parkingowe, na których można zatrzymywać się tylko na pięć minut. Miasto na razie testuje ten pomysł.

Codziennie z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej korzystają tysiące pasażerów z zachodniego pasma Mazowsza. Stacje przez całe dnie obstawione są samochodami dojeżdżających do linii mieszkańców dalszych miejscowości. Dla jednych to ułatwienie, dla innych wręcz przeciwnie.

– Miejsca parkingowe na pięć minut przy WKD w Pruszkowie wyznaczyliśmy na wniosek mieszkańców i właścicieli okolicznych sklepów. Takie miejsca są bardzo potrzebne – przyznał wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela.

W mieście, które ma poważne problemy z miejscami parkingowymi, to pomysł innowacyjny. – Na razie to testujemy. Jeśli pomysł się sprawdzi, to pomyślimy nad wprowadzeniem go w innych miejscach, choć póki co nie wiemy, gdzie jeszcze postawić takie znaki – powiedział Kurzela.

Takie rozwiązanie być może rozwiązałoby sprawę przy dworcu PKP w Pruszkowie. Jak powiedział nam wiceprezydent Kurzela, miasto wystąpiło do starostwa powiatowego o wprowadzenie takiego rozwiązania na ul. Sienkiewicza.

– Nic nie wiem na ten temat – powiedział nam Sławomir Walendowski z wydziału inwestycji i drogownictwa w starostwie powiatu pruszkowskiego. – Choć to droga powiatowa, to kwestie parkowania należą do gminy. Miasto może rozwiązać ten problem poprzez płatne parkowanie – dodał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.