Parking pod McDonald’s jest płatny!

Region

Uwaga pruszkowscy kierowcy! Pod restauracją McDonald’s pojawiły się plansze informujące o fakcie, że miejsca parkingowe na placu wokół restauracji w godzinach od 7:00 do 18:00 są płatne. 

Parkowanie samochodów dozwolone jest wyłącznie dla gości restauracji. W przypadku dokonania dowolnego zakupu potwierdzonego paragonem pierwsza godzina parkowania jest gratis. Każda następna rozpoczęta godzina kosztuje 5 zł. (płatne w kasie lub u pracownika parkingu). W przypadku zagubienia paragonu lub jego braku opłata za parking wynosi 100 złotych.

Jak nam wyjaśniono płatne parkowanie pod McDonald’s wprowadzono z powodu notorycznego zajmowania miejsc przez właścicieli samochodów, którzy zajmowali miejsca parkingowe przez wiele godzin, skutecznie blokując możliwość zaparkowania pojazdu klientom restauracji.

Przy okazji zwracamy uwagę, że prawidłowy wjazd na dziedziniec restauracji od ulicy Kościuszki możliwy jest wyłącznie od strony stacji PKP. Wjazd do McDonald’s z ul. Kościuszki od strony Wojska Polskiego jest niezgodny z przepisami ruchu drogowego, ponieważ pasy ruchu dla obu kierunków oddzielone są podwójną linią ciągłą, której przekraczania zakazuje kodeks drogowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.