Park „Sokoła” już bez ogrodzenia. Trwa przebudowa.

Pruszków

Trwają prace polegające na przebudowie płotu odgradzającego Park „Sokoła” od ul. Kościuszki w Pruszkowie. Na czym będzie polegała modernizacja?

W ostatnich dniach rozpoczęła się modernizacja płotu Parku „Sokoła” wzdłuż ul. Kościuszki. Widać ogrodzenie tymczasowe, zniknęły też metalowe przęsła.

Nad pracami czuwa Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków. Według dokumentacji metalowe przęsła będą usunięte, a betonowa podmurówka będzie ścięta do wysokości ok. 40 cm i pokryta piaskowcem.
Słupki ogrodzeniowe ogrodzeniu zostaną poddane renowacji. Słupki przy wejściu od ul. Kościuszki zostaną wybudowane na nowo.

Ta zmiana ma wpłynąć na wizerunek tej części miasta. Obniżenie ogrodzenia do symbolicznych 40 cm spowoduje otwarcie przestrzeni parkowej i połączenie jej z ulicą.

A jak Wam się podoba ta zmiana?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Park „Sokoła” już bez ogrodzenia. Trwa przebudowa.”

 1. henio pisze:

  A tymczasem po drugiej stronie ulicy likwidowana jest księgarnia istniejąca w tym miejscu od zawsze. No cóż – łatwiej zburzyć 100 – letni murek niż wspomóc księgarnię.

 2. Wacek pisze:

  Bardzo niedobrze że będzie taki niski murek. Bo gdzie sikać? WC pobudowany za kilkaset tysięcy nieczynny. Jedynie murek pozostawał. Szczególnie za kioskiem. A teraz co? Na kiosk?

 3. Trochę ciszy pisze:

  Ogrodzenie powinno być wyższe aby oddzielić park od drogi i miejskiego hałasu. Wtedy park byłby cichym spokojnym miejscem

 4. obecna... pisze:

  A pętla o. Staszica bez wiaty , remont skończony, a zadaszenia ani widu , ani słychu…ludzie mokną ,drzewa powycinali przy ścieżce rowerowej , nawet nie ma się gdzie skryć…
  ponad 50 lat jestem w Pruszkowie i tak rozpapranego miasta nie pamiętam…

 5. Parkowa pisze:

  Wreszcie. Brawo Prezydencie.

 6. Sylwia pisze:

  Niestety, ten park już nie jest parkiem. Raczej to jest wesołe miasteczko. Coraz więcej betonu, rozrywki, a cześć od Niepodległości to już z parkiem nie ma nic wspólnego.

 7. Kazik pisze:

  Jacy mieszkańcy? ci co tak protestowali nad łącznikiem i udowadniali, że nic nie da? a teraz jakoś dziwnie cicho się zrobiło na ten temat . A ty anonimie jak masz jakieś dowody na poparcie swoich słów to idź do prokuratury bo nie zgłoszenie przestępstwa to też przestępstwo.

  • kpt. Nemo pisze:

   Anonim to taki typ człowieka, który zawsze i wszędzie węszy spisek.

  • obecna... pisze:

   Po znaku zapytania, ma być napisane z dużej litery to po pierwsze,a po drugie, „uderz w stół , a nożyce się odezwą”.
   Z pana pisaniny, wynika ,że za darmo robią…tak po prawdzie to i dobrze, uczniaki będą mieli, gdzie biegać na „papieroska”, złodziejowi tez będzie łatwiej uciec…

 8. AvP pisze:

  I po co komu te ogrodzenie??

 9. Życzliwy pisze:

  BRAWO, fajny pomysł. Przestrzeń będzie bardziej otwarta dla mieszkańców. Gratulacje dla Pana Prezydenta.

 10. Lampart pisze:

  Ja jestem mieszkańcem i jestem za odnowieniem ogrodzenia które było po prostu dziadowskie i nie siej fermentu anonimie tylko się ciesz, że coś w ogóle się w mieście dzieje bo przez wiele lat nic nie było robione. Tak płakaliście i udowadnialiście, że ta nowa droga przy stacji nic nie zmieni a jednak jest jakoś lepiej.

 11. Ten obcy pisze:

  Po co w ogóle Park grodzić?? Teraz wydadzą kupę kasy a wyglądać będzie napewno tragicznie , pasujące do niczego.

 12. Anonim pisze:

  Jak się komuś obiecało pieniądze ,że zarobi to i zarobi…mimo sprzeciwu mieszkańców …
  nie podlizywać się nazwą park „Sokoła”…tani chwyt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły