Pani Leokadia potrzebuje pomocy

Region

Mieszkanka Piastowa Leokadia Oprządek jest po udarze mózgu. 75-letnia kobieta potrzebuje rehabilitacji, ale rodzina sama nie poradzi sobie z tak dużymi kosztami leczenia.

– Jeszcze godzinę wcześniej normalnie z nią rozmawiałam. Kiedy weszłam do pokoju, mama leżała na podłodze. Oddychała, była obecna ciałem, które jednak już nie chciało reagować na polecenia. Mama cudem przeżyła udar, ale jej mózg uległ poważnemu uszkodzeniu. Dzisiaj jedyną szansą na poprawę jest specjalistyczna rehabilitacja – opisuje córka Agnieszka. 

Rodzina najpierw obawiała się o to czy pani Leokadia przeżyje. Dzięki szybkiej reakcji lekarzy udało się uratować kobietę. Jednak udar wyrządził ogromne szkody. – Mama ma niedowład prawej strony i afazję mieszaną. Nie chodzi, nie mówi i nie rozumie. Jest jak zburzone miasto, które wspólnymi siłami próbujemy odbudować – zaznacza Agnieszka. 

Pani Leokadia od kilku tygodni przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym. Rodzina odwiedza ją co drugi dzień. A profesjonalna opieka lekarzy może pomóc w Leokadii w choćby częściowym powrocie do zdrowia. Jest tylko jeden kłopot. Pieniądze. – Niestety z uwagi na brak współpracy, mama nie zakwalifikowała się na rehabilitację z NFZ, a pieniądze, które mamy, starczą tylko do 8 września – podkreśla Agnieszka.

– Wspieram i opiekuję się mamą od tamtych feralnych dni. Proszę, pomóżcie mi ją odzyskać. Ćwiczenia przynoszą dobre efekty, ale kosztują fortunę. Nie stać mnie już na więcej i bez Państwa wsparcia nie mam co liczyć na powodzenie. Podobnie jak mama bez innych osób nie zrobi nic wokół siebie, tak ja sama też jestem już bezradna. Tylko razem damy radę… – prosi o pomoc córka Leokadii.

Na leczenie i rehabilitacje 75-latki potrzebnych ą prawie 44 tys. zł. Pomóc może każdy wspierając zbiórkę prowadzoną przez fundacje Siepomaga. Zbiórka jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.