Pamiętajmy o bezdomnych. Wystarczy jeden telefon

Region

Późna jesień i zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Nie zapominajmy o nich, szczególnie gdy temperatury stają się coraz niższe.

Co roku w okresie jesienno-zimowym w naszym kraju z powodu wyziębienia organizmu ginie kilkanaście osób. Policja apeluje, aby reagować w sytuacjach, gdy zauważymy osobę śpiącą na przystanku, ławce, w altanie śmietnikowej. Wystarczy jeden telefon do odpowiednich służb, a możemy komuś uratować życie.

Kiedy słupki na termometrach zmierzają ku ujemnym temperaturom, a za oknami panują niekorzystne warunki pogodowe wtedy bezdomnych czeka ciężki los. Często dochodzi do odmrożeń kończyn, a w najgorszych przypadkach do śmierci.

Osobom bezdomnym z pomocą często przychodzi straż miejska, która monitoruje pustostany, parki czy ogródki działkowe. To głównie w takich miejscach osoby bezdomne szukają schronienia przed chłodem. Strażnicy apelują również do mieszkańców, by ci informowali o miejscach przebywania osób bezdomnych. – Jeden telefon może uratować ludzkie życie – podkreślają.

W jesienne i zimowe miesiące warto również zwrócić uwagę na osoby starsze, często samotne. Zdarza się, że z różnych przyczyn nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami, np. napaleniem w piecu. Warto zapytać czy nie potrzebują naszej pomocy.

Zgłoszenia można przekazywać pod numer 112 lub pogotowia ratunkowego. Można też dokonać zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pamiętajmy o bezdomnych. Wystarczy jeden telefon”

 1. Zapora pisze:

  Może i ty nim będziesz, więc nie pisz o nich żle ,lepiej im pomagaj-bezduszniku z -PO-!

  • Grabarz pisze:

   Nie wiadomo co gorsze: noclegownia dla bezdomnych czy cuchnąca kurna chata przy Sanatoryjnej.

 2. Anonim pisze:

  Pamiętamy jak bezdomny kogoś napadł, pamiętamy jak bezdomny coś zniszczył, pamiętamy jak bezdomny coś ukradł. Pamiętamy o bezdomnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły