Pamiętajmy o bezdomnych

Region

Późna jesień i zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Nie zapominajmy o nich, szczególnie gdy temperatury stają się coraz niższe.

Co roku w okresie jesienno-zimowym w naszym kraju z powodu wyziębienia organizmu ginie kilkanaście osób. Policja apeluje, aby reagować w sytuacjach, gdy zauważymy osobę śpiącą na przystanku, ławce, w altanie śmietnikowej. Wystarczy jeden telefon do odpowiednich służb, a możemy komuś uratować życie.

Kiedy słupki na termometrach zmierzają ku ujemnym temperaturom, a za oknami panują niekorzystne warunki pogodowe wtedy bezdomnych czeka ciężki los. Często dochodzi do odmrożeń kończyn, a w najgorszych przypadkach do śmierci.

Osobom bezdomnym z pomocą często przychodzi straż miejska, która monitoruje pustostany, parki czy ogródki działkowe. To głównie w takich miejscach osoby bezdomne szukają schronienia przed chłodem. Strażnicy apelują również do mieszkańców, by ci informowali o miejscach przebywania osób bezdomnych. – Jeden telefon może uratować ludzkie życie – podkreślają.

W jesienne i zimowe miesiące warto również zwrócić uwagę na osoby starsze, często samotne. Zdarza się, że z różnych przyczyn nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami, np. napaleniem w piecu. Warto zapytać czy nie potrzebują naszej pomocy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Pamiętajmy o bezdomnych”

 1. Q pisze:

  Nie obchodzą ich wszelkie podwyzki czynszu, podatków, prądu, gazu, węgla, jedzenia …wojna też ich pewnie nie obchodzi, prawo, windykacje …. Kto komu powinien współczuć ?

 2. Bezel pisze:

  Nie no niech panistwo dalej pomaga Ukrainie po co pomagać bezdomnym

 3. Dr. Huckenbush pisze:

  W kraju pseudo katolików to NIEMOZLIWE….
  .

 4. pytek pisze:

  No i jak już SM dowie się o takim bezdomnym to cóż z nim pocznie ?

 5. Anonim pisze:

  Większość to lenie i pijaki.

 6. mła pisze:

  a Kij w oko nierobom

 7. robot pisze:

  Czy to możliwe że naszym kraju powszechnej szczęśliwości są bezdomni ?

 8. DM ( DawnyMieszkaniec) pisze:

  A tak przy okazji to czy są w naszym mieście jakieś zbiórki dla bezdomnych ? Bo tylko widzę na grupach FB o zwierzętach

 9. DM ( DawnyMieszkaniec) pisze:

  A może niech zaproszą do siebie osoby które chcą przyjęcia imigrantów ? Dajcie schronienie osobą bez dachu nad głową w naszym mieście ! Dajcie się umyć, dajcie coś zjeść i się ogrzać chociaż przez weekend. Dajcie przykład skoro tak głośno krzyczycie o imigrantach.

 10. Grabarz pisze:

  Osoby starsze, często samotne otrzymały 13 i 14 emerytury oraz darmowe leki. Brawo PiS!

 11. paca pisze:

  „to że ludzie umierają to jest biologia”
  Umierają kobiety w sile wieku przebywając w szpitalu przy (wymuszonej) bierności lekarzy a więc umierający sterani, starzy, bezdomni i najczęściej nieszanujący się ludzie tym bardziej nie powinni dziwić.

 12. zgred pisze:

  Straż Miejska działa od akcji do akcji. Jak nie ma prikazu to na interwencję możesz sobie dłuuuugo poczekać.

 13. Daro pisze:

  Mamy swoje problemy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły