Pamiętaj o odśnieżaniu dachu!

Region

W związku z zapowiadanymi na najbliższe dni okresowymi opadami śniegu ideszczu ze śniegiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o konieczności odśnieżania dachów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w województwie mazowieckim została przekroczona norma obciążenia śniegowego.
 
Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni przekraczającej 2 000 m² oraz o powierzchni dachów wynoszącej ponad tysiąc metrów kwadratowych, m.in. hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny.
 
Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem w wysokości co najmniej 500 zł. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.