Pałacyk bez dofinansowania. Jeszcze…

Region

Firma Long Bridge, właściciel pałacyku przy dawnym Porcelicie w Pruszkowie nie złożył wniosku o dofinansowanie na remont obiektu zabytkowego - dowiedzieliśmy się u źródła.

Odpowiedzialny za rozwój inwestycji w Long Bridge Czesław Barański powiedział nam, że jednym z wymaganych dokumentów był projekt remontu. Taki jeszcze nie został sporządzony. – Nasi architekci w ostatnim czasie skupili się na pracach przy drugim etapie osiedla. Gdy skończą rysunki wykonawcze, to zajmą się projektami dotyczącymi pałacyku – powiedział Barański.

Na chwilę obecną otrzymaliśmy informację, że koncepcja remontu będzie gotowa pod koniec drugiego kwartału. Podobno o dofinansowanie od konserwatora można ubiegać się przez cały rok. Wobec tego Long Bridge ma zamiar ubiegać się o tę pomoc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.