Pałac w Brwinowie już gotowy

Prace przy renowacji pałacu w Brwinowie dobiegły końca. Teraz obiekt czeka już tylko na… nowe meble. Niebawem odrestaurowane wnętra pałacu będą mogli podziwiać również mieszkańcy.

Pałac znajdujący się w parku miejskim to jeden z najcenniejszych historycznie obiektów na terenie Brwinowa. Powstał w latach 30. ubiegłego wieku, służył najpierw jako letnia rezydencja rodziny Wierusz-Kowalskich, a następnie jako szpital polowy. Przez lata gospodarzem tego miejsca była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. W końcu pałac stał się własnością gminy. Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński przez wiele lat starał się o przywrócenie do „życia” tego obiektu. Niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków pałacu.

Od kilku lat trwa generalny remont pałacu. Nie obyło się bez perypetii. Pierwsza firma, która miała wykonać renowację budynku zeszła z placu budowy w połowie 2018 r. Przez prawie rok trwały poszukiwania nowego wykonawcy. Niestety i tym razem gminie zabrakło szczęścia. Drugi wykonawca z placu budowy zszedł w 2020 r. Okazuje się jednak, że powiedzenie „do trzech razy sztuka” w przypadku Brwinowa jest trafne. Trzeci wykonawca ukończył prace związane z remontem pałacu.

Obiekt przeszedł już odbiory techniczne i czeka na umeblowanie. A kiedy będą mogli korzystać z niego mieszkańcy? Tu rąbka tajemnicy uchyla burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński – Udostępnienie pałacu dla zainteresowanych i formalne przekazanie go Okejowi wstępnie planujemy na sobotę 4 czerwca, czyli w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich – jeśli chcecie zobaczyć nieco więcej, aniżeli na załączonych fotografiach, to już teraz rezerwujcie sobie czas w kalendarzu na zwiedzania wszystkich pięciu kondygnacji pałacu: od piwnic aż po sam belweredek – zaznacza Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pałac w Brwinowie już gotowy”

  1. przestraszony i nażarty pisze:

    W tym pałacyku (bardzo ładnie widać odrestaurowanym) to podobno straszyło. Można by z tego zrobić atrakcję! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły